15 lutego 2013

UWAGA - to po prostu KRADZIEŻ,

...czyli jeśli komuś brakuje pomysłów...

Malinowe dziewczyny są czujne, to fakt! Dzięki Rin dowiedziałam się o bezczelnym plagiacie, bo na pewno nie jest to inspiracja... Dziękuję Rin!:) 
Aż ciśnie się na usta cytat z dobrej, polskiej komedii "Wyjście awaryjne", a mianowicie "Podłość ludzka nie zna granic!"
źródło: www.okazje.info.pl


Czy podział stron na blogu Wam coś przypomina?


Zobaczcie do góry na mój nagłówek i podział moich stron... I? Nie widzicie podobieństwa?

A już szczytem braku kreatywności (nazwa bloga i serwisu jest w tej sytuacji bardzo śmieszna) jest DOSŁOWNE skopiowanie mojego regulaminu dot. Malinowego Klubu. Oto screen z ich bloga:A teraz możecie pobawić się w zabawę "znajdź różnice", bo poniżej prezentuję mój regulamin (Malinowy Klub go dobrze zna):

A teraz coś co może Was szczególnie zainteresuje, bo ta kradzież nie dotyczy tylko mnie... Rin poczyniła dochodzenie i znalazła ewidentną kradzież zdjęć. Cytuję treść z posta Rin, na co mam zgodę!

"...Najgorsze jednak jest, że kradną również zdjęcia i to od różnych blogerek. Przykład pierwszy z brzegu - notka u nich:

Oryginał pierwszego zdjęcia pochodzi z bloga HelloBbail

Ukradli również kilka zdjęć z serwisu Bangla - już usunięte (po interwencji mailowej).
Możecie zobaczyć usunięte zdjęcie po przeróbce TU (aby zobaczyć usunięcie znaku wodnego, najedź myszką).
Widziałam też zdjęcia identyczne jak na paru polskich blogach.Zastanawia mnie jak można być tak bezczelnym? Co za niepoważna osoba/firma, ktokolwiek za tym stoi... Jak można budować serwis z recenzjami, który ma docelowo wzbudzać zaufanie czytelniczek, skoro już na samym początku kradnie się cudzą pracę i podpisuje jako swoją?WSTYD i żenada! Adres tej żałosnej akcji tutaj: http://testujzcreativemagazine.blogspot.com/
A Wy co myślicie?..."   Koniec cytatu z posta Rin. 

Na ich fanpagu zaproponowałam zmianę nazwy z MAGAZYN CREATIVE na MAGAZYN z BRAKIEM KREATYWNOŚCI!!
Cóż... ręce mi opadają... Jak tak można! Czy im nie wstyd? Przecież każdy może wymyślić sobie coś swojego... Ale jeśli brakuje pomysłów, to... (patrz wyżej).

Trochę przykro mi się zrobiło, gdy w obserwatorach widzę malinowe dziewczyny... Jasne, każdy może zapisywać się gdzie chce i należeć do jakiekolwiek klubu, lecz w tym przypadku, może to być potraktowane jako przyzwolenie na takiego rodzaju postępowanie. Jestem pewna, że żadna z Was nie chciałaby się stać ofiarą tak BEZCZELNEJ kradzieży zasobów swojego bloga i nie tylko...


Rin poradziła mi, abym napisała do nich maila o usunięcie skopiowanych treści, tak też zrobię. A to jej wymiana komentarzy na facebooku przesłała do mnie mailem):

Ech!.... A miało być dzisiaj rozdanie zestawów do pielęgnacji cery... będzie jutro!
A Rin za (mogę powiedzieć) lojalność, dostanie ode mnie kosmetyczny prezent:)


Bardzo liczę na Wasze wsparcie w walce z takimi incydentami. Mam nadzieję, że będziemy bardziej czujne i zjednoczone w tej walce.


Piszcie komentarze, co o tym wszystkim myślicie?
 

167 komentarzy:

 1. Malinko - posiłkuj się Prawo autorskie (ustawa z 4 lutego 1994 r. tekst jednolity z 2006 r.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ps. o każ im się zapoznać z rozdziałem 9 :)

   Usuń
  2. Już napisałam do nich maila o treści:
   Dobry wieczór!
   Uprzejmie proszę o usunięcie treści skopiowanych z mojego bloga testykosmetyczne.blogspot.com z bloga, który Państwo markujecie: http://testujzcreativemagazine.blogspot.com.
   Otrzymałam o tym sygnały z blogsfery, o których piszę w poście: UWAGA - to po prostu KRADZIEŻ. Zapraszam do zapoznania się także z komentarzami. Mogą być dla Państwa bardzo pouczające.

   Powołując się na wymianę zdań na Waszym profilu na facebooku z Agnieszką (załączam screen), proponowałabym zmienić prawnika skoro nie zna, ani on, ani Państwo, podstawowych praw panujących nie tylko w Internecie: Prawo autorskie (ustawa z 4 lutego 1994 r. tekst jednolity z 2006 r.) rozdz. 9.

   Licząc na Państwa kreatywność i chwilę refleksji, liczę na zmianę kradzionych treści i pomysłów.
   Malina

   Usuń
  3. Bardzo dobrze im napisałaś. Ciekawa jestem co z tego wyniknie. Swoją drogą nie chciałabym nigdy trafić na takiego "prawnika" ;)

   Usuń
  4. Świetnie napisane..No to czekamy na odzew.

   Usuń
  5. Odpowiedź na mój list (pozostawiam Waszej ocenie):
   Dobry wieczór

   Nie można zarzucić nam skopiowanie regulaminu.Nie każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze podlega ochronie prawno-autorskiej.Regulamin ma treści uniwersalne i jako taki nie podlega ochronie prawnej. Jedyna sytuacja, która nas zaniepokoiła, to kradzież zdjęć.Poczyniliśmy odpowiednie kroki (zapis w regulaminie) aby podobna sytuacja, nie miała miejsca w przyszłości.Zdjęcia w najbliższym czasie zostaną usunięte.Za zaistniałą sytuacje przepraszamy.

   testujzCreativeMagazine

   Usuń
  6. Malino, prześlij im tego linka: http://prawo.rp.pl/artykul/57664.html

   Usuń
  7. Dziękuję za link:) Dla zainteresowanych cytuję za Rzeczpospolitą najistotniejszą część wypowiedzi:

   Orzecznictwo za przedmiot prawa autorskiego uznaje m.in. katalogi, rozkłady kolejowe, książki kucharskie, wzory i formularze, instrukcje obsługi, instrukcje BHP, dokumentację techniczną, plany, modele, projekty itp. Skoro więc takie dzieła spełniają kryteria właściwe dla utworu, to tym bardziej dotyczy to również tekstu regulaminu serwisu internetowego.

   Prawo autorskie przewiduje kilka wyjątków dla dzieł, które nie stanowią przedmiotu jego ochrony. Są to m.in. urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole. Trudno byłoby do nich jednak zaliczyć regulamin serwisu internetowego.

   Przepisy wymagają, aby podmioty świadczące usługi drogą elektroniczną miały regulamin świadczenia usług, ale pozostawiają zainteresowanemu swobodę dotyczącą treści takiego regulaminu - wynika z tego, że regulaminy takie będą się z reguły poważnie różnić pomiędzy sobą.

   Usuń
  8. Nie popuść im tego. Trzeba tepic złodziejstwo..

   Usuń
  9. Odpowiedź CM na powyższego maila:
   Jeśli pani czuje się pokrzywdzona proszę przedsięwziąć odpowiednie kroki prawne.Nasz prawnik się do tego ustosunkuje.Będziemy bronić swojego dobrego imienia na drodze prawnej.Z naszej strony uczyniliśmy wszystko aby odciąć się od pani akcji.Korespondencje z panią uważamy za zakończoną.Proszę się zapoznać z naszym oświadczeniem na naszej stronie.

   Pozdrawiamy
   zespół Creative Magazine

   Usuń
  10. Myślę, że odpisali tak ponieważ nie sądzą że podejmiesz jakiekolwiek kroki prawne, że nie będzie Ci się chciało.

   Malinko - daj mi moment. Mam tam w Twoich okolicach szwagierkę, która lada moment zostanie radcą prawnym. Zadzwonię zaraz do niej i zapytam co i jak można zadziałać.

   Usuń
  11. I to jest cala moja korespondencja z tym blogiem!
   Nie wiem skąd ten pomysł:
   "...Przychyliliśmy się również do prośby pani Maliny i nie będziemy przyjmować do naszego klubu, klubowiczek bloga pani Maliny.[...] Nie chcemy nikomu wchodzić w drogę..."

   Jak czytacie powyżej w korespondencji, w ogóle o coś takiego ich nie prosiłam, powiem więcej: NAWET BY MI PRZEZ MYŚL NIE PRZESZŁO, ABY O TO PROSIĆ!
   Nie zgadzam się na taką manipulację!

   Usuń
  12. Malinko masz maile ode mnie na testy@

   Usuń
  13. No cóż... całe to ich oświadczenie to żenada....

   Usuń
  14. Dokładnie...żenada. Próbują wyjść z "twarzą" z tej całej sytuacji, ale coraz gorzej im to wychodzi.

   Usuń
  15. Antonino-dokładnie,masz rację. To dobre imię już niestety zostało zszargane...brak słów...I widzę,że ciekawą prośbę od Maliny sobie przy okazji ubzdurali...Wolę nie myśleć co jeszcze mogą wymyślić.

   Usuń
  16. Malinko jak pisza dziewczyny zloz doniesienie o popelnieniu przestepstwa z kodeksu karnego plus jeszcze poszlabym do dobrego prawnika czy nie mozna by wystapic przeciwko nim z powodztwa cywilnego.... Nie daj sie kochana to Twoj pomysl I Twoja wlasnosc intelektualna....


   A tenbpseudo blog hmmmm moim zdaniem juz tak sobie przeskrobali opinie ze zadne ich pseudoproby wyjscia z twarza im nie pomoga ale to I dobrze sami sobie wystawili opinie I teraz powinni za to zaplacic bo takie zachowania nie powinny miec miejsca....

   Usuń
 2. Normalnie kochana ręce opadają, ludzie potrafią być naprawdę podli... ech. Czekam na powiadomienie jak to będzie dalej się toczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie wstydu nie mają... Czasami aż mi wstyd, że to Polacy :<

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, jestem w szoku, że tak można ;/ Działaj oj działaj.. nie ma co pozwalać na takie zachowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. żadna z nas nie powinna pozwolić na takie zachowanie, bo każdą to może dotknąć...

   Usuń
 5. No jestem w szoku! Kropka w kropkę Twój blog Malinko! Nie wpadłam nigdy na tę stronę, z pewnością zauważyłabym podobieństwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że zdjęcie mojego żelu, który ktoś sobie przerobił, robi furorę ;) Napisałam im bodajże jako pierwsza wiadomość i usunęli moje zdjęcie. Jednak po poście Rin - "odlubiłam" ich stronę. Nie będę popierać bezkarnego kopiowania zdjęć - tym bardziej, że moje też było skopiowane.

  OdpowiedzUsuń
 7. No proszę!
  Niefajnie ;/
  A ja kiedyś na FB CK się udzielałam.
  Kilka razy nawet udało mi się coś wygrać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przesada ;// wstydu nie mają !

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedna wielka porażka... Aż normalnie brak mi słów na takie coś.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy jest jakiś odzew ze strony CM?

   Usuń
  2. Tak, usuwają wszystkie komentarze z facebooka... i cieszą się dużą oglądalnością swojego bloga...

   Usuń
 11. zacytuję Ferdynanda Kiepskiego: "Chamstwo w państwie!"
  dobrze, że ktoś cię o tym fakcie powiadomił :)

  OdpowiedzUsuń
 12. jestem w szoku, jak tak można, zastanawiam się tylko nad tym usuwaniem znaków wodnych, skoro to takie proste to jak możemy lepiej chronić nasze zdjęcia?
  dokopałam się kiedyś do takiej strony, która sprawdza czy nasze zdjęcie jest gdzieś w sieci wykorzystane, http://www.tineye.com/ może komuś się przyda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miast tineye, można szukać teraz też za pomocą grafiki w google :)

   Usuń
 13. Odpowiedzi
  1. dziewczyno weź się ogarnij i przeczytaj o czym jest post, bo Twój komentarz to żal..

   Usuń
  2. Nie no...przepraszam, komentarz Paulaa mnie rozwalił :D

   Usuń
  3. O Chrystusie Nazareński...O.o

   Usuń
  4. Hahhahah, przynajmniej można się pośmiać w trakcie tej żenady z creative coś tam coś tam :D

   Usuń
 14. Po prostu ręce opadają...
  A do tego żenujące odpowiedzi kogoś z CM: http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=340721139363155&id=223959210962825

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W trakcie pisania tej odpowiedzi zdążyli usunąć post. Ale w razie czego, mam skany ;)

   Usuń
  2. Wszystkie screeny mam:)

   Usuń
 15. Bardzo nieładnie, absolutnie nie akceptuje takiego zachowania. Jak można skopiować cudze teksty i zdjęcia, to bardzo nieuczciwe! Nawet nie wejdę na ich stronę, nie będę im licznika podbijać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, trochę im licznik podskoczył, czym się zresztą chwalą.

   Usuń
 16. Jak ktoś pisał wyżej - postraszyć zapisem z ustawy o prawach autorskich, to powinno ostudzić ich kopiarskie zapędy raz, a dobrze.
  Widocznie zwęszyli pomysł na szybki interes, ale zamiast trochę samodzielnie pomyśleć, polecieli po całej linii. Skopiowanie kropka w kropkę regulaminu to już dla mnie szczyt bezczelności, nie ma to jak strzał w stopę na sam początek.

  OdpowiedzUsuń
 17. Przykre :( ludzie już nawet kradzieży się dopuszczają z lenistwa...

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety z tego co widzę to coraz częściej zdarzają się kradzieże na blogach, ach szkoda słów na takie osoby.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ludzka podłość nie zna granic. Szkoda, że nie każdy potrafi wysilić się na wymyślenie czegokolwiek w zaciszu własnej mózgownicy i zamiast tego kradnie posty i zdjęcia, nieładnie!

  OdpowiedzUsuń
 20. Ręce opadają :( Dobrze, że o tym piszecie zarówno Ty jak i Rin. Creative Magazine ma się czego wstydzić...jak widać wcale on taki "creative" nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 21. Brak mi słów. Co chwilę ktoś kradnie cudzą własność. Obrzydliwe. Jak tak można. Nikt nie liczy się z tym, ile czasu poświęcamy na tworzenie własnego bloga. Bezczelność.
  Niestety ostatnio i mnie to spotkała, chociaz ta dziewczyna to już była znana z oszustw.

  OdpowiedzUsuń
 22. Moje zdanie już znasz. Żenada i niesmak:/

  OdpowiedzUsuń
 23. Powołaj się na prawo i zapamiętają na całe życie :3
  Jak dla mnie to po prostu szczyt bezczelności :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczyt bezczelności to jest teraz na ich blogu: post z rozdaniem i chwalenie się, że mają aż 17 członków klubu...!

   Usuń
 24. no normalnie wtopili lub wtopiła po całości... jak tak można... słów brak....

  OdpowiedzUsuń
 25. masakra jacy ludzie potrafią być obłudni i bezczelni ;/

  OdpowiedzUsuń
 26. SKANDAL!
  Malina, do boju! gdybyś pomocy jakiejkolwiek potrzebowała, to my za Tobą jak w ogień!

  Z takimi ....... trzeba walczyć jak z pasożytami! Ale się wkurzyłam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sprawę można zgłosić na policję
   z moich informacji wynika, że już sa specjalne komórki do walki z takimi złodziejami

   Usuń
  2. Wysłałam już do nich maila, czekam na odpowiedź... co też ich prawnik na to powie, bo jak można przeczytać w rozmowie z Agnieszką, wszystko z prawnikiem konsultują...;)

   Usuń
 27. nie wiem co napisać :(
  jestem w szoku jak tak można!!!!

  OdpowiedzUsuń
 28. Delikatnie mówiąc przegięcie. Zwykła kradzież i to jeszcze jaka bezczelna! Zapewne zakładali, że nikt się nie zorientuje.

  OdpowiedzUsuń
 29. Podłość ludzka nie zna granic:( jestem z Tobą - brzydzę się takim ewidentnym plagiatem

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie pierwsza i nie ostatnia niestety historia z kradzieżami zdjęć i tekstów:(
  Szkoda, że Malina zadała sobie trud, by napisać regulamin, który jak widać nie jest tak łatwo wymyślić, żeby wszystko miało "ręce i nogi", a ktoś inny w bezczelny sposób kradnie!

  OdpowiedzUsuń
 31. brak słów .. jak tak można!? nie wiem czy to z lenistwa, czy z braku własnych pomysłów ..
  nie toleruje takiego zachowania - to bardzo nieuczciwe.
  nigdy nie byłam na tej stronie, ale na pewno dostrzegłabym podobieństwo ..

  OdpowiedzUsuń
 32. Wstyd po prostu...To już nie jest kradzież jednego zdjęcia (chociaż to też jest jak dla mnie nie do przyjęcia), ale kradzież czyjegoś pomysłu, czyjejś akcji, w którą autorka włożyła tyle pracy...Powinnaś coś z tym zrobić, mam nadzieję, że się uda.

  OdpowiedzUsuń
 33. Przed chwilą dodali pod swoim regulaminem dopisek:


  "PRZYPOMINAMY,ŻE AKCJA testujzCreativeMagazine jest akcją dobrowolną.Wszelkie podobieństwa do innych akcji są przypadkowe!"

  I z tego co widzę komentarze moje oraz Maliny na ich fanpage są wykasowane.
  Mistrzostwo PR-u po prostu ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie zauważyłam:/

   Usuń
  2. Przypadek??? Dziwne, że ich wszystkie przypadki dopadły...;)

   Usuń
 34. no masakra.. przeciez to szczyt chamstwa :/

  OdpowiedzUsuń
 35. dobrze że są osoby, które "SĄ W STANIE" kontrolować treści jakie dodaje CM na swoją stronę, skoro sam CM nie jest w stanie tego kontrolować :)

  żenujące ....

  OdpowiedzUsuń
 36. masakra, normalnie nie chce mi się wierzyć! i jeszcze te chamskie odpowiedzi na FB i wypieranie sie wszystkiego :/

  OdpowiedzUsuń
 37. bezczelność...ja pamiętam jak na FB był konkurs na makijaż i dziewczyna wysłała zdjęcie KatOsu :D ale ją szybciutko inne dziewczyny sprowadziły na ziemię :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Jestem zszokowana, sam poziom wypowiedzi firmy na fb świadczy o tym, co sobą prezentują... Widzę, że już skasowali całą wymianę zdań z Rin, bo chyba widzą, że zabrnęli za daleko. Plagiat widoczny gołym okiem, przykro mi, że są tacy ludzie. Buzi Malinko, dla mnie jesteś niepowtarzalna :*

  OdpowiedzUsuń
 39. Ale cyrk ;/ Chamstwo po prostu!

  OdpowiedzUsuń
 40. bezczelność. To jest firma? teraz powinni się szybko zwijać.

  OdpowiedzUsuń
 41. Co za bezczelnosc z ich strony i chamstwo..brak mi słów..

  OdpowiedzUsuń
 42. Prawa autorskie dot. i tekstu i zdjęć, postraszyć sądem/policją i skończy się. Szok po prostu..

  OdpowiedzUsuń
 43. dobrze,że Rin odkryła ten plagiat..mam nadzieje,że Twoja interwencja przyniesie efekt ://

  OdpowiedzUsuń
 44. cytat z filmu w 100% adekwatny :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Też mnie kradli projekty graficzne ale prywatne osoby. Mimo to przykre.

  OdpowiedzUsuń
 46. przegięcie ;/ widac ludzie juz sami nie potrafią nic wymyślec!

  OdpowiedzUsuń
 47. Coraz gorzej się dzieje .... ludzie już nie zachowują ani krzty etycznych zachowań wobec siebie nawzajem. Nie tylko w tej zaistniałej sytuacji ale ogólnie!!! Komuś chyba bardzo się spieszyło do uruchomienia serwisu dla swoich korzyści....ale z marnym SKUTKIEM !!! Powodzenia malinko !

  OdpowiedzUsuń
 48. to jest okropne! a żal patrzeć na to oraz na nasze malinowe klubowiczki które ich popierają:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to jest przykre...

   Usuń
  2. Eh... qrcze już się wypisałam z tej ich akcji, nie wiedziałam, że tak plagiatują i takie jajca z nimi są.

   Usuń
  3. Chciałam po prostu mieć alternatywę, aby testować kosmetyki, bo od Ciebie Malinko juz dawno, dawno nic nie dostałam :/
   Ale jeśli oni tak kopiują to już mnie tam nie ma.

   Usuń
 49. Wymiana komentarzy na poziomie, nie wiadomo w jakim języku do nich mówić by zrozumieli. Szczyt bezczelności! Jeszcze nie rozumiem tych dziewczyn, które wstąpiły do tego 'klubu'.

  OdpowiedzUsuń
 50. Kreatywność to raczej coś, czego im brakuje :/

  OdpowiedzUsuń
 51. brak mi słów :( jestem z Tobą Malinko- trzeba walczyć z .... nie dokończę bo niekulturalne myśli mam w tym momencie ehhhh

  OdpowiedzUsuń
 52. Kochana uderzaj na policje z doniesieniem o poplenieniu przestepstwa bo to juz jest szczyt chamstwa I uludy ;-( jak tak w ogole mozna postepowac ;-(

  OdpowiedzUsuń
 53. Chamstwo trzeba zwalczać chamstwem! Brak słów po prostu...

  OdpowiedzUsuń
 54. Co za chamstwo !!!!! Malina trzymaj się i bądź dzielna walcz jak Lwica o swoje dziecko !!!! Trzymam kciuki i służę pomocą !!! Jak można tak na bez szczelnego kopiować i udawać głupka hrrrrr

  OdpowiedzUsuń
 55. Chamstwo wszędzie, co za ludzie! :p

  OdpowiedzUsuń
 56. Dobra... to teraz coś, czego ja już w ogóle nie rozumiem :D
  Oni chyba... piszą o SOBIE: http://creativemagazine.pl/polska-blogosfera-czyli-witaj-w-dzungli-dobry-czlowieku,473

  OdpowiedzUsuń
 57. Witam
  Dziewczyny jestem z Wami, wkładamy w nasze blogi dużo czasu i pracy a ktoś sobie wchodzi i kopiuje w najlepsze bo szybciej i nie musi myśleć ani się starać skoro pracę ma odwaloną na 100%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, każda z nas wie, ile to czasu i poświęcenia, aby wszystko było jak trzeba:)

   Usuń
 58. Chamstwo! NA Twoim miejscu jesli nie usuna przekopiowanych tresci wystosowalabym pozew przeciwko nim i tyle. Co za banda idiotow tam pracuje? Nie wiedza,ze w internecie nic na sucho nie przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
 59. Zgadzam się w zupełności z tym cytatem!

  OdpowiedzUsuń
 60. słów brakuje... nie wróżę dobrej przyszłości dla tamtego 'bloga'...

  OdpowiedzUsuń
 61. Brak słów, a miałam ich za sympatyczne Pismo, szkoda, już ich usunęłam z FB. Ty tu pracujesz, czas poświęcasz, a oni takie .... robią. Zawiodłam się na nich.

  OdpowiedzUsuń
 62. Jak dobrze, że znalazła się czujna osoba, która Cię o tym poinformowała. Brawa dla Niej! Plagiatom mówimy STOP!

  OdpowiedzUsuń
 63. żenada ! Niby nie od dziś wiadomo, że niektórzy ludzie to hieny w czystej postaci, jednak każda taka sytuacja na nowo mnie zadziwia - na dodatek Twórcy tego bloga mają ludzi chyba za debili ratując się durnymi wytłumaczeniami.

  OdpowiedzUsuń
 64. Nie no. Aż trudno uwierzyć, że są takie osoby. Wszystko tam mija się z celem...

  OdpowiedzUsuń
 65. Ja pierdzielę! Ale jaja!

  Dobrze, że Malina wstawiła to do siebie na bloga, by dotrzeć do rzeszy blogerek! Co za chamstwo! Brak słów!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Screeny są niezastąpione w takich sytuacjach!:)

   Usuń
 66. Powiem tak-ręce opadają...jeśli chcą założyć własną stronę z testami to niech włożą w to odrobine SWOJEJ inwencji...tylko patrzeć jak zaczną się u nich pojawiać testy takich samych kosmetyków jak u ciebie a recenzje będą skopiowane od dziewczyn z Malinowego klubu. Wstyd i żenada! A najśmieszniejsze jest to, że właściciele fp Creative Magazine nie potrafią przyznać się do błędu tylko idą w zaparte...prawdziwi "kreatywni profesjonaliści"!

  OdpowiedzUsuń
 67. To przykre, zwłaszcza, że pisanie notek, czy obróbka zdjęć to nie żadne hop-siup, jak niektórym się wydaje i nie umieją tego docenić, albo chociaż mieć na tyle przyzwoitości żeby przyznać się do błędu lub zapytać o zgodę. Nie martw się, kto ma wiedzieć, ten wie, że Malina jest tylko jedna:)

  OdpowiedzUsuń
 68. ja może nie do końca na temat, ale własnie ktoś mnie oskarżył o plagiat, a dokładnie o kradzież przepisu
  a na koniec przeczytałam, że nie sfotografowałam swojej potrawy lecz kupioną

  jestem przeciwniczką wszelkich kradzieży, a tu taki zonk :/

  OdpowiedzUsuń
 69. No niestety to nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja. Niektórzy wykorzystują czyjąś pracę a jak wyjdzie szydło z worka to "zwalają" winę na kogoś innego. Aż mi się ciśnienie podniosło :/

  OdpowiedzUsuń
 70. Wstyd... i to jeszcze wypieranie się serwisu, że nie wie o co chodzi. Bardzo nie profesjonalnie z ich strony, ja na pewno będę omijać szerokim łukiem. Widocznie serwis zobaczył twoją dobrze rozwijającą się stronkę Malinko i pomyślał że to dobry pomysł na biznes.. Szkoda że nie znają pojęcia prawa autorskie. Wszystko zwalają na blogerki, a to przecież ich obowiązek sprawdzić skąd pochodzi dane zdjęcie jako serwis, bo to ich jakby co będą pociągać do odpowiedzialności.

  P.S A co do dziewczyn z malinowego klubu lubiących i chcących testować u nich kosmetyki - oj nie ładnie, a gdzie babska solidarność?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. "Polubiłam" i dodałam do obserwowanych CM zanim to wszystko się stało, teraz mi wstyd:(

   Usuń
 71. Masakra! Nie chce się wierzyć, że to się dzieje naprawdę!

  OdpowiedzUsuń
 72. Ja już pisałam u Rin, to jest po prostu wstyd, że w dzisiejszych czasach ludzie nadal kradną cudze pomysły i zdjęcia mimo, że wszędzie się trąbi o uczciwości w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 73. Malina a nie możesz ich zgłosić do bloggera? Na bloggeru jeszcze mi się nie zdarzyła kradzież, ale na onecie kilka lat temu ukradła mi jakaś siksa zdjęcia, zgłosiłam do onetu to jej zablokowali bloga, dopiero jak by usunęła zdjęcia to by jej odblokowali (ale nigdy nie usunęła). Znajdź jakiś kontakt, powysyłaj im screeny, to samo możesz zrobić na FB.

  OdpowiedzUsuń
 74. Chamstwo i brak poszanowania dla ludzkiej pracy i czasu włożonego w prowadzenie blogów. Zero własnej kreatywności i lecenie po najmniejszej linii oporu...jednym słowem wstyd. A poziom jaki reprezentują co można wnioskować po formie wypowiedzi i braku jakiejkolwiek skruchy jest naprawdę niski. Niektórzy chyba sobie nie zdają sprawy z tego jakie grożą konsekwencje za kradzież mienia...

  OdpowiedzUsuń
 75. Co Za zenada !!!! Jeszcze jacy oni są bezczelni i nie mili no az trudno wytrzymać opanowanym przy takim chamskim bezczelnym i aroganckim zachowaniu!

  OdpowiedzUsuń
 76. po prostu brak słów... aż się traci wiarę we wszystko ;/

  OdpowiedzUsuń
 77. zupełnie nie rozumiem jak można się tak zachowywać! brak słów...

  OdpowiedzUsuń
 78. Siara normalnie!!! Wstyd, można ich jakoś zbanować????

  OdpowiedzUsuń
 79. masakra. Ale jakie oświadczenie zamieścili.

  OdpowiedzUsuń
 80. To już przesada, dobrze im napisałaś nie wolna sobie tak poczynać. Szkoda mi Ciebie bo napewno wiele nerwów nad tym wszystkim straciłaś ale, nie przejmuj się Jesteśmy z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 81. przegieli na całej linii... nie ma to jak zwalic wszystko na XX blogerki... to jest poprostu śmierdzące lenistwo!! nie chcę sie głową ruszyć to lepiej powielić juz coś sprawdzonego co sie kręci.... żenada;//

  OdpowiedzUsuń
 82. Czytając ich oświadczenie bardzo zdziwiłam się Malinko, że wyszłaś z prośbą o nieprzyjmowanie nas do ich klubu. Co za świnie! Widzę, że robią wszystko, żeby Cię pogrążyć.
  I to, że na 17 ich obserwatorów wszyscy są chętni do testowania, co nie jest prawdą, bo ja nie wysyłałam im żadnego zgłoszenia. Co za podłość! Zaraz się usuwam z ich bloga wrrr....

  OdpowiedzUsuń
 83. żałosne zachowanie, i jeszcze gorsze odpowiedzi na pytania i zarzuty owego "magazynu" czy cokolwiek to jest

  OdpowiedzUsuń
 84. Nazwiska komentujacych na fb moglabys zamazac

  OdpowiedzUsuń
 85. Czytam i aż brak mi słów... chamstwo i tyle ;/

  OdpowiedzUsuń
 86. Malinko sama doświadczyłam kradzieży postów i wiem co to znaczy..
  Radzę się tym nie przejmować dogłębnie - będziemy działać w tym temacie!

  Pozdrawiam, Recenzjoholiczka

  OdpowiedzUsuń
 87. http://testujzcreativemagazine.blogspot.com/2013/02/oswiadczenie.html o proszę, próbują się nawet jakoś bronić :P choć już chyba trochę za późno na to...:P

  OdpowiedzUsuń
 88. Po prostu brak mi słów ... Jak ludzie w ogóle mogą tak bezczelnie kopiować od innych i przywłaszczać sobie wszystko :/ Normalnie chamstwo!

  OdpowiedzUsuń
 89. Przecież to Ty sama stworzyłaś regulamin, to jest Twoje dzieło, autorem tego tekstu jesteś Ty i to jest plagiat, czego dokonał ten portal. Chamstwo i złodziejstwo się szerzy. Dobrze, że dziewczyny czuwają, szczerze to ja nie wiedziałam, że powstał taki portal...Dno totalne dno!

  OdpowiedzUsuń
 90. Złodzieje, wstyd! Wcześniej o nich nie słyszałam i nawet nie zamierzam sprawdzać, co to za strona, wolę pozostać na oryginalnej :*

  OdpowiedzUsuń
 91. Właśnie przeglądałam ich nowy regulamin - żenada!! Chociaż wszystkiego nie zmienili, to dodali od siebie dużo...ale widać gołym okiem, że nie jest on korzystny dla osób otrzymujących kosmetyki. Ja nie poszłabym na takie coś! No i pogrubiona czcionka że nie można byc zarejestrowanym w innym klubie:D Haha Jak na razie nikt nie wali do nich drzwiami i oknami i myślę, że nie będzie szału. Dobrze im tak:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsze jest 7 dni na recenzje od momentu otrzymania kosmetyku :)))

   Usuń
  2. Haha:D Szczególnie w przypadku kosmetyków np. na cellulit:D

   Usuń
  3. no tak 7 dni to sporo czasu;p śmieszne!

   Usuń
 92. miałam podobną sytuację na forum, gdzie jestem adminem
  stworzyłam wszystko od podstaw i nagle odkryłam bliźniacze, skopiowali od układu, przez nazwy do regulaminu
  też krzyk podniosłam, pozmieniali ale nerwów to kosztowało sporo

  Malinka, jesteśmy z Tobą :***

  OdpowiedzUsuń
 93. malina, jeśli w jakiś sposób mogę pomóc Ci w walce z tym chamstwem i szczytem bezczelności ze strony CM, pisz śmiało!
  Jestem z Tobą.

  Nie rozumiem, jak mozna mieć taki tupet, żeby kraść cudzą pracę. Nie pojmuję...

  OdpowiedzUsuń
 94. O Boże, ja nie wiedziałam o niczym, nie było mnie kilka dni a tu taki szał!!! Co się dzieje, to jest nie do pomyślenia!

  OdpowiedzUsuń
 95. Jestem w szoku! Co za brak profesjonalizmu ze strony CM....

  OdpowiedzUsuń
 96. Ło matko, naprawdę liczyli, że nikt tego nie zauważy? O.o a tak btw pozdrawiam osobę, która zajmuje się fb w CM, bardzo kompetentna i elokwentna! :D
  Trzymaj się, Malinko :*

  OdpowiedzUsuń
 97. Jak to zobaczyłam to mnie aż zamurowało. Nie rozumiem jak można coś takiego zrobić w ogóle? Wcale nie zmieniając nic w wyglądzie serwisu, plagiat i kradzież, a ludzie lecą na to bo darmowe kosmetyki. Wiem że nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wygląd został skradziony, ale pewna dyskusja już się pojawiła na FB i to powinno dać do myślenia. Przyzwoitość ludzka wymaga by podać link do źródła jeśli coś nie jest naszego autorstwa. Cieszę się, że pojawił się na czerwono napis o zabronieniu koiowania. Pozdrawiam cieplutko ;)

  OdpowiedzUsuń
 98. Ludzie kradną co się da:/ niestety w takim kraju żyjemy, ale Malino masz racje należy walczyć z bezczelnością ludzi!

  Trzymaj się Malinko i mam nadzieje, że więcej takich przypadków nie będzie! :)

  OdpowiedzUsuń
 99. Żenujące jest to, co dzieje się teraz w Internecie i do czego ludzie są zdolni :/ Trzymaj się :)

  OdpowiedzUsuń
 100. Jestem w szoku.. Jak tam można.:/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za dodanie komentarza, każdy mnie bardzo cieszy i jest dla mnie inspiracją do dalszego działania:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...